Nowy system drzwi przesuwnych.

25 Sie    REMONTY Tomasz
Sie 25

Nowy system drzwi przesuwnych.

Różnorodność stylów, trendów modowych oraz inspiracji obecnych w dzisiejszym wzornictwie, oferuje duże metody projektowania oraz aranżowania wnętrz.

 

Swobodnie wykorzystuje się tutaj różnorodne materiały: szkło, drewno, metal i ich połączenia. Coraz większą popularność przy aranżowaniu pomieszczeń zyskuje aluminium, którego wykorzystanie pozwala na uzyskanie efektu lekkości a także minimalizmu.

Piękny blask aluminiowych materiałów

Duże możliwości formowania aluminium, jego naturalna lekkość oraz uniwersalność, sprawiają, że jest ono stosowane w wytwarzaniu mebli oraz rzeczy wyposażenia mieszkań: na przykład w kinkietach, oprawkach lamp żaluzjach albo też skrzydłach drzwiowych – w każdym miejscu, gdzie chce się uzyskać nowoczesny wygląd oraz funkcjonalność. Ważne w aranżowaniu mieszkania, poza formą samych ścian, podłóg i elementów dekoracyjnych, są elementy zabudowy – drzwi przesuwane, które będą mogły służyć tak do rozdzielania pojedynczych pomieszczeń, jak i do budowania wnęk, pełniących także funkcję szafy.

Ozdobienie tych drzwi może być różne – zrobione z paneli, szkła barwionego bądź też luster. Klasa polskiego producenta

Wielka konkurencja w branży profili aluminiowych powoduje, iż możemy wybrać spośród ogromnej oferty towarów. Trzeba być jednak ostrożnym, gdyż niewielka cena takich konstrukcji często może okazać się pułapką. Sporo systemów wykonywana jest nierzadko w Chinach, co negatywnie odbija się na finalnej jakości. W branży działają jednakże również nasi producenci, których propozycja spełnia wysokie standardy jakościowe – Posiadanie swojego zaplecza do produkcji i grupy specjalistów gwarantują najdoskonalszą jakość naszych profili. Jesteśmy w stanie nieustannie monitorować ich standard, sprawdzając każdy etap wykonywania produktu – tłumaczy Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu firmy Yawal S.A., która pod nazwą Alwood produkuje aluminiowe komplety meblarskie – W odróżnieniu od innych producentów nie zlecamy wykonywania profili w Chinach, lecz produkujemy i magazynujemy je na własnym terenie. Jesteśmy w stanie z tego powodu powiedzieć, że nasze towary są w 100% polskie – dodaje Agnieszka Jeznach.

W propozycji Alwood można wyszukać 2 rodzaje profili, wyróżniających się od siebie grubością. System 18 jest dedykowany do wykonania drzwi przesuwnych z wypełniaczem o grubości nie więcej jak 18 mm i cechuje się łatwością składania drzwi i sporą wytrzymałością Lekkie i eleganckie drzwi przesuwne uzyskamy stosując system 10, w jakim wypełnienie może stanowić zarówno płyta, jak również materiał szklany, szyba o bezpiecznej strukturze albo też lustro. Te systemy posiadają powłokę anodowaną, zrobioną w zgodzie z warunkami certyfikatu QUALAND – gwarantuje im to wytrzymałość na korozję w warunkach podwyższonej wilgotności i zagwarantowanie wytrzymałej powłoki dekoracyjnej w trakcie używania.

W zależności od konkretnych wymagań wypełnienie może być zrobione postaci „przezroczystej ściany”, bądź całkowicie wypełnione. Konstrukcje drzwi przesuwnych powinny cechować się bardzo wysoką estetyką, a jednocześnie być wytrzymałe oraz niezbyt ciężkie – tak, by dało się je bez problemu zasuwać oraz odsuwać. Na uzyskanie takich parametrów pozwala wykorzystanie aluminiowych materiałów, jakie cechują się nie tylko funkcjonalnością, ale i świetnym wyglądem. Subtelny blask aluminiowych materiałów, dodaje tej konstrukcji minimalizmu i sprawia, iż świetnie wpisuje się ona w dowolnego rodzaju wnętrze.